Bağışıklık Sistemi ve Ek Gıda Takviyesi...

Bağışıklık Sistemi ve Ek Gıda Takviyesi...

Bağışıklık Sistemi Nedir?

İnsan vücudu doğumundan başlayarak, bütün yaşamı boyunca varlığını sürdürebilmek için birçok tehlike ile karşı karşıya kalır. Bağışıklık sistemi, vücudun kendisini, görünmez tehlikelere karşı koruma mekanizmasıdır. Bağışıklık sistemi, vücuda zarar verecek yabancı maddeleri, mikropları, bakterileri tanır ve bunların vücutta yaratacağı olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için savaşır. Hastalıklara karşı vücudun direncidir. Oldukça karmaşık bir yapıya sahip olan bağışıklık sistemi, diğer adıyla immün sistem o kadar gelişmiş bir hassasiyete sahiptir ki, hangi maddelerin, mikrop ve virüslerin vücuda zarar vereceğini tanımlar ve onları yok eder. Daha doğar doğmaz aktif hale gelen, doğuştan gelen bağışıklık sistemi, yaşam boyu sağlıklı ve yeterli beslenmeyle desteklenmez ise zayıflar ve vücudu hastalıklara, virüs ve mikroplara karşı yeterince savunamaz. Zayıf bir bağışıklık sistemi ise vücudumuzu tüm zararlı etkenlere karşı açık hale getirir.

Bağışıklık Sistemi Neden Önemlidir?

Bağışıklık sistemi, genetik kodlarla nesilden nesile aktarılan bir bilgi ve tecrübeler bütünüdür. Bu bilgi ve tecrübe sayesindedir ki, bağışıklık sistemi vücuda giren mikrop ve virüsleri, yabancı maddeleri tanır, bu maddelerin zarar verdiği dokuları tespit edip bütün güçlerini oraya sevk eder ve bütün bu zararlı etkenlerle savaşıp vücudu iyileştir. Bu muazzam sistem aslında varoluşun bizzat kendisidir ve hayati bir önemdedir.

Doğuştan gelen bağışıklık sistemi her zaman hayatta kalmak için yeterli olmayabilir. Sağlıklı, çeşitli ve yeterli bir beslenme olmadan bağışıklık sistemini her zaman güçlü ve aktif tutmak mümkün değildir. Vücudun yakıtı, başka bir deyişle enerji ihtiyacı temiz bir havadan, sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenmeden sağlanır. Bu süreç aksadığı oranda vücudun savunma kalkanı olan bağışıklık sistemi zayıflar ve vücudun hayati fonksiyonları birçok açıdan riske girer.

Yeterli Beslenme Nasıl Olmalı?

İnsan bedeni var olmak ve doğal ömrünü sağlıklı olarak yaşayabilmek için beslenmek zorundadır. Ancak basit tanımı ile beslenmek tek başına sağlıklı bir yaşam için yeterli değildir. Vücudun uzun süre sağlıklı ve güçlü kalabilmesi için birçok farklı besin çeşidine ihtiyacı vardır ve bunları belirli oranlarda ve düzenli olarak almak gerekir. Proteinler, karbonhidratlar, vitamin ve mineraller, yeterli oranda su ve oksijen, düzenli ve yeterli olarak vücuda verilmelidir. Hatta bu da yetmez, bu besinlerin aynı zamanda belirli oranlar gözetilerek, dengeli olarak tüketilmesi gerekir. Bu nedenle uzmanlar yeterli beslenme yerine “yeterli ve dengeli beslenme” ifadesini kullanıyorlar. Çünkü vücudun fonksiyonları açısından, her besin türünün farklı bir etkisi olduğu düşünülürse, birinin eksikliği aynı zamanda bedensel bir fonksiyonun da azalması ya da eksilmesine sebep olacaktır.

Yetersiz Beslenmenin Sonuçları…

Yeterli, düzenli ve dengeli beslenme sürecinin her hangi bir aşaması aksamaya başladığında vücut fonksiyonlarında da bir bozulma ihtimali kaçınılmaz olarak ortaya çıkacaktır. Örneğin vücudunuz için gerekli vitaminleri alacak şekilde beslenmediğinizde, bağışıklık sisteminiz zayıflayacak, yeterince protein almadığınızda bedeniniz güçsüz düşecektir. Tam tersi bir durum da benzer sonuçlar doğurabilir. Karbonhidrat ve protein açısından vücudunuza ihtiyacınızdan fazla yükleme yaptığınızda, yani gereğinden fazla yağlı, şekerli, etli yemekler yediğinizde, vücudunuz bu sefer de harcayamadığı yakıtı depolayacak, bedeniniz aşırı kilo nedeniyle hareket kabiliyetini yitirecektir. Bu da kalp, tansiyon, diyabet gibi pek çok hastalığa davetiye çıkarmak demek. Oysa bağışıklık sisteminin bu hastalıklar nedeniyle aşırı efor harcaması, yetersiz beslenme ile benzer sonuçlar doğuracak ve vücudun savunma sistemini zorlayacaktır.

Takviye Gıda Nedir?

Yoğun ve tempolu iş hayatı, uzun ve yorucu çalışma saatleri, çoğu zaman atlanan öğünler ve atıştırmalıklarla geçiştirilen yemek saatleri, yetersiz beslenmenin olumsuz sonuçlarını ortaya çıkaran birçok sebepten bazılarıdır.  Bu ve buna benzer nedenlerle beslenme düzeni aksamaya başlayınca, bir süre sonra bağışıklık sistemi alarm vermeye, yorgunluk, halsizlik gibi şikâyetler kendini göstermeye başlar. İşte bu süreçleri tolere etmek için, besin takviyesi kullanmak, vücutta eksik kalmış olan vitamin ve mineralleri, protein ve karbonhidratları yerine koymaya imkân sağlar. Takviye edici gıda kategorisinde değerlendirilen bu besin takviyeleri, şifalı otlardan, bitkilerden, hayvansal gıdalardan üretilmiş, çeşitli mineraller, enzimler, amino asitler, proteinler ve karbonhidratların belirli oranda bileşiminden oluşur. Kapsül, tablet, konsantre içecek, toz veya enerji barı şeklinde hazırlanan bu takviye edici gıda ürünleri, vücudun kaybettiği besin değerlerini yerine koymada çok önemli bir işlev görür.

Takviye Edici Gıdalar Ne İşe Yarar?

Takviye edici gıdalar, vücudunuzun ihtiyacına göre doğru şekilde alındığında, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Metabolizmanın düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Yorgunluk ve halsizlik şikâyetlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Kas ve kemik yapısını destekler ve korur ve gelişimine etki eder. Vitamin ve mineral yoğunluklu besin takviyeleri bağışıklık sistemini güçlendirerek, virüs ve bakterilere karşı vücudunuzun korunmasına destek verir.

Cildiniz ve saçlarınız daha canlı ve parlak bir görünüm alır. Vücudunuz fonksiyonlarını daha güçlü ve esnek bir şekilde yerine getirir. Hafızanızı destekler, göz sağlığını korur ve gözlerinizi güçlendirir.

Bağışıklık Sistemi ve MyGuard

MYGUARD Ek Gıda Takviyeleri, yüzde yüz yerli Naturin firması tarafından, titizlikle yürütülen klinik çalışmalar neticesinde hazırlanıyor. MYGUARD Gıda Takviyeleri için gerekli olan hammaddeler çok yüksek rakımlarda, yerleşim yerlerinden uzak, kontrollü sahalarda yetiştiriliyor. MYGUARD Gıda Takviyeleri tüm gıda ve sağlık standartlarına uygun ve tüm gerekli izinleri alınarak kullanıma sunuluyor.

Kekik ekstresi, nane yağı, zencefil ekstresi, ardıç ekstresi ve c vitamini içerikleri ile Myguard ek gıda takviyeleri nefesinizi açmaya, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye ve daha enerjik ve dinamik bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olur. Kalitesi ve güvenirliği ile öne çıkan Myguard ek gıda ürünleri kullanıcıların son derece olumlu değerlendirmelerle memnuniyetini belirttiği besin takviyeleri olarak güvenle kullanabilirsiniz.

My Guard Kullanmamız İçin 10 Neden:

NEDEN MY GUARD KULLANILMALI?

Neden 1: My Guard, içerdiği güçlü antioksidanlar sayesinde bağışıklık sisteminizi desteklemeye yardımcı olur, gün içinde azalan enerjinizi geri kazanmanıza katkıda bulunur. İçeriğindeki kekik, zencefil, ardıç, karabaş otu gibi tıbbi bitki ekstreleri ile C vitamini ve tıbbi nane yağının Antiviral ve antibakteriyel etkileriyle soğuk algınlığı veya grip gibi hastalıklardan korunmanıza, hatta bu hastalıkları rahat ve kolay atlatmanıza yardım eder.

Neden 2: My Guard, sizi en az kendisi kadar sağlıklı görmek ister. İçeriğindeki konsantre kekik, zencefil, ardıç, karabaş otu gibi tıbbi bitki ekstreleri ile C vitamini ve tıbbi nane yağı sayesinde vücudunuzun antioksidan ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlar, oksidatif stresin vücudunuza verebileceği hasarları azaltmaya çalışır.

Neden 3: My Guard’ın içeriğinde de yer alan fito kimyasallar; bitkilerin bünyesinde etken madde olarak barındırdığı doğal kimyasal bileşiklerdir.Myguard içerisindeki bu bileşiklerin antioksidan etkileri sayesinde antikanserojen, antifungal ve antimikrobiyal aktivite göstererek insan sağlığını destekleyici etki gösterir.

Neden 4: My Guard, içerdiği kaliteli zencefil ekstresi ile soğuk algınlığı, öksürük, sindirim bozuklukları, bronşit ve zatürre gibi hastalıkların önlenmesine yardımcı olur.

Neden 5: İçeriğinde doğanın mucize bitkisi kekiğin, ekstresini barındıran My Guard; üst solumun yolu enfeksiyonu, mukozal basit inflamasyonlar, alt solumun yolu enfeksiyonu ve ilişkili öksürüklerin giderilmesine destek olur.

Neden 6: My Guard içeriğindeki ardıç ekstresi ile boğaz ağrısı, solunum yolu enfeksiyonları, kronik yorgunluk ve kas ağrılarıyla olan savaşınızda tamamen sizi desteklemek için yanınızda yer alır. İçeriğinde yer alan karabaş otu ekstresi sayesinde ise ağrıların giderilmesine ve balgam söktürmeye yardımcı olur.

Neden 7: My Guard, bünyesinde barındırdığı tıbbi nane yağı ile nefes tazelemeye, ağız kokularının giderilmesine, diş eti ve ağız sağlığını korumaya, zihni canlandırarak konsantrasyonu artırmaya destek olur. Ayrıca içeriğindeki c vitaminiyle bağışıklığın güçlendirilmesine katkı sağlar.

Neden 8: My Guard, etkinliği,güvenilirliği,antibakteriyel,antifungal,toksisitesi ve immünomodulatör (bağışıklık sistemini güçlendirme ve destekleme) etkisi klinik olarak kanıtlanmış tam 30 yıllık bir formüldür. Tamamen doğal ve kaliteli ham maddelerle üretilir. İçeriğindeki bitkilerin tamamı kontrollü sahalarda, yerleşim yerlerinden çok uzakta ve yüksek rakımda yetiştirilir, özenle toplanır ve kurutulur.

Neden 9: %100 yerli ve milli olan My Guard; doğallıktan asla ödün vermeyen, bilim odaklı, üstün teknolojiyle çalışan, ham madde girişinden son ürün aşamasına kadar 41 farklı fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik ve enstrümental analizler yapan, 3.000 m2’lik tam donanımlı bir fabrikaya sahip, yılların bilgi ve birikimiyle hizmet veren Naturin firmasında üretilir.

Neden 10: My Guard, sahip olduğu ISO 9001 ve ISO 22000 Sertifikaları ile kafanızda soru işareti bırakmaz, kalitesi tescillidir. Üstelik nasıl bir ortamda üretildiği konusunda endişe duymanıza sebep olmaz. Çünkü tüm üretim süreci GLP ve GMP standartlarında titizlikle gerçekleştirilir.

MY GUARD KEKİK VE ZENCEFİL EKSTRESİ İÇEREN BİTKİSEL ŞURUBU İNCELEMEK VE SATIN ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN...

İlginiz için teşekkürler...

img

Osman Coşkun

Yorumlar

img
Site Logo

Ben Osman Coşkun. Yazmak ve gezmek benim için hayatın kendisi. Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek, farklı kültürleri deneyimlemek, beni heyecanlandıran ve ilham veren bir tutku. Muharrirseyyah.com'da, seyahat tutkumu paylaşarak insanları gezip görmeye teşvik etmek ve yolculuklarına rehberlik etmek istiyorum. İçeriklerimde, deneyimlerimi, gezi ipuçlarını, seyahat önerilerini ve kişisel hikayelerimi aktarıyorum. Sizleri, yazılarımda yer alan dünyayı keşfetmeye davet ediyorum. Her adımda yeni bir macera, yeni bir keşif ve unutulmaz anılar var. Haydi, yazın ve gezin, dünyayı keşfetmek için benimle birlikte yola çıkın!

İletişim Bilgileri

Keşan Merkez EDİRNE/KEŞAN

osmancoskun@muharrirseyyah.com 0542 714 51 86