Her Gün Bir Kitap ve İki Film ya da  Kafamdaki Filler ve Tilkiler...

Her Gün Bir Kitap ve İki Film ya da Kafamdaki Filler ve Tilkiler...

sağlık memurundan

Efendim  merhabalar.

Bugün 2 Nisan 2023 günlerden Pazar.

Kafamın içerisindeki filler ve tilkilerle oturdum bir şeyler yazmanın derdindeyim yine.

Ülke gündemi, dünya gündemi falan derken kendi gündemimden uzak kaldığımın farkına vardım. Birkaç gündür bunun üzerinde yoğun mesai harcıyorum. Uzun zamandır buraya yazı yazmadığımı fark ettim. Yine saçma sapan gündemlerin peşinde savrulup gittiğimi fark ettim. Bu beni psikolojik olarak çok zorlamaya başladı artık. Buna bir dur demenin zamanının gelmiş olduğuna kanaat getirmiş bulunmaktayım. Bundan kelli buraya her gün bir şeyler yazmaya çalışacağım. Burası Muharrir Seyyah Haber servisi gibi çalışacak bundan kelli.

Peki bu nasıl mı olacak?

Kendi gündemimi kendim yaratacağım ve ülke ve dünya gündeminden tamamen bağımsız bir gündemim olacak artık. Kitaplar, filmler, gezdiğim yerler, aklıma gelen düşünceler. Duyduğum dinlediğim kendime dert ettiğim hikayeler. Üçüncü sayfa haberlerinin hikayeleştirilmesi vesaire.

Bugünden itibaren burada en az bir tane kitabın özetini yayımlayacağım. Aynı zamanda her gün iki tane film tavsiyesinde bulunacağım. Kendimi bu anlamda 365 günlük bir kampa alacağım. Her gün bir kitap ve iki film bitireceğim. Ve onları da burada size de tavsiye edeceğim.

Bununla beraber burayı şimdiye kadar hep Muharrir olarak kullandığımı fark ettim. Ama isim tamlamasının bir diğer uzantısı da Seyyah, yani bu da demek oluyor ki bundan sonra bu Seyyahlık olayına da ağırlık vereceğim. Her hafta sonu mutlaka bir şeyler yapacağım ve haftada en kötü ihtimalle bir “Gezi” yazısı yayımlayacağım. Bu gezilerin büyük çoğunluğunu bisikletimle yapmayı planlıyorum. Bizim buralarda dağ bayır gezip, gördüklerimi her anlamda kayıt altına almak gibi bir düşüncem var. Yani bu da demek oluyor ki bir Youtube kanalına ihtiyacım var. Evet birkaç gün içerisinde Youtube kanalını da aktif etmiş olacağım. Bunların hepsini böyle bir plan dahilinde yapmayı düşünüyorum. Her gün bir kitap özeti, iki film izleme tavsiyesi, haftada bir gezi yazısı ve Youtube videosu. Yani bir nevi “Muharrir Seyyah News” olacak buralar. Hikayeler, şiirler de cabası.

Böyle bir şeye hepimizin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Zira bu ülkede akıl sağlığımızı başka türlü korumamız pek mümkün görünmüyor. Sosyal medyadan mümkün mertebe uzak durmaya çalışacağım. Dün bununla ilgili bir kitap özeti ve önerisi paylaştım. O paylaşımı da okuyun mutlaka. Komplo teorisi falan değil, düpedüz ne tarz bir kuşatılmışlık içerisinde olduğumuzun özeti o kitap. Mutlaka okuyun. Sosyal medyayı sadece kendi yaptığım işleri paylaşmak adına kullanacağım. Gündem, haber vesaire takip etmek için kullanıyordum, bundan tam manasıyla vazgeçmiş bulunuyorum. O kadar çok bilgi kirliliği var ki ve bilinçli bir provokasyon yürütülüyor ki inanın sinir kat sayım artmaktan ve psikolojik olarak kendimi diplere itmekten başka bir işe yaramadığını fark ettim. Bunu uzun zaman önce de fark etmiştim lakin soyutlanma zamanı bugüne kısmetmiş.

Bu yolculukta bu blog içerisinde ve süreç içerisinde oluşturmayı düşündüğüm Youtube kanalında yapacağım paylaşımları duyurmak adına kullanacağım sosyal medyayı yalnızca. Geri kalan zamanlarımı tamamen kendime bir gündem belirleyip o gündemin içerisinde meşgul olmaya çalışacağım. Size de tavsiyemdir. Kendi gündeminizi kendiniz belirleyin. Bir şeylerin değişmesini istiyorsanız elinizdeki akıllı telefonları sadece bir şeyler okumak, araştırma yapmak ve asıl yaratılış amaçları olan iletişim için kullanın. Uzak durun mümkün mertebe.

Süreç içerisinde bir kitap projem de var. Onu da hayata geçirmeyi düşünüyorum. Geçtiğimiz günlerde Google Play Kitaplarda satışa sunduğum kitaplarımı “E-kitaplar” kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Bana destek vermek isterseniz de bu blogu arkadaşlarınıza tavsiye edebilirsiniz. Blog içerisinde bulunan reklamlara tıklayabilirsiniz.

www.saglikmemurundan.com üzerinden tavsiye ettiğim ürünleri alabilirsiniz.

Ve sitenin en altında bulunan destek ol kısmından da maddi olarak beni destekleyebilirsiniz. Bu blogun uzun soluklu olması ve yapmayı düşündüğüm diğer işleri sürdürebilmem adına “Kapital” önemli. Malumunuzdur ki kapitalist bir dünyada yarı sömürge bir ülkede yaşamaya ve iş yapmaya çalışıyoruz. İşimiz zor, ama sevdiğimiz işten de para kazanmak tek hayalimiz.

Bugünlük bu kadar. Bir sonraki yazıda görüşmek ümidiyle. Kendinize çok iyi bakın. Saygı, selam ve muhabbetle…

Osman Coşkun

www.muharrirseyyah.com

sağlık memurundan

img

Osman Coşkun

Yorumlar

img