Tavsiye Film: Ben X (2007) imdb puanı: 7.5

Tavsiye Film: Ben X (2007) imdb puanı: 7.5

Yönetmen: Nic Balthazar

Oyuncular: Marjike Pinoy, Greg Timmermans, Cesar De Sutter

Süre: 93 Dakika

 

Neden Seçtim: 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü. Ben de sizler için otizmi anlatan iki film seçtim. Otizm sanıldığının aksine bir hastalık değil, algısal bir farklılık. Hastalık olmadığı için bir tedavisi de yok. Tek yapılması gereken otizmli bireyleri anlamaya çalışmak ve yeteneklerini kullanmalarına fırsat tanımak.

Film Hakkında: Ben, liseye gitmekte olan otizmli bir gençtir. İnsanlarla iletişim kurmaktan kaçınan, bu açığı evde oynadığı interaktif bir bilgisayar oyunu ile doldurmaya çalışan Ben, okulda yaşadığı dışlanma ve aşağılanmalara da yine bu oyun sayesinde katlanır. Oyunun sanal dünyasında tanıştığı Scarlite, hayatını sürekli zorlaştıran ‘normal’ insanlara sıkı bir ders vermesini sağlayacak planına dahil olur ve Ben’i yüreklendirir. Plan hakkında bilgi vermeyeyim. İzlediğinizde yaşayacağınız şokun tadını kaçırmak istemiyorum. İyi seyirler…

 

img

Osman Coşkun

Yorumlar

img
Site Logo

Ben Osman Coşkun. Yazmak ve gezmek benim için hayatın kendisi. Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek, farklı kültürleri deneyimlemek, beni heyecanlandıran ve ilham veren bir tutku. Muharrirseyyah.com'da, seyahat tutkumu paylaşarak insanları gezip görmeye teşvik etmek ve yolculuklarına rehberlik etmek istiyorum. İçeriklerimde, deneyimlerimi, gezi ipuçlarını, seyahat önerilerini ve kişisel hikayelerimi aktarıyorum. Sizleri, yazılarımda yer alan dünyayı keşfetmeye davet ediyorum. Her adımda yeni bir macera, yeni bir keşif ve unutulmaz anılar var. Haydi, yazın ve gezin, dünyayı keşfetmek için benimle birlikte yola çıkın!

İletişim Bilgileri

Keşan Merkez EDİRNE/KEŞAN

osmancoskun@muharrirseyyah.com 0542 714 51 86