Tavsiye Film: Temple Grandin (2010) imdb: 8.4

Tavsiye Film: Temple Grandin (2010) imdb: 8.4

Yönetmen: Mick Johnson

Oyuncular: Claire Danes, Julia Ormond, David Strathairn, Catherine O’Hara

Süre: 107 Dakika

Neden Seçtim: Gerçek yaşamdan alınan bir öykü ile otizm hakkındaki farkındalığınızı artırmak istedim. Colorado Üniversitesi profesörü, endüstri tasarımcısı ve yazar Grandin’in mücadelesi sizi çok etkileyecek.

Film Hakkında: Temple, doğduğu günden beri tuhaf davranan bir çocuktur. Altı yaşına kadar konuşamamış, dış dünyaya tepki vermemiştir. Doktorlara göre sürekli sinir krizi geçirmekte olan küçük kızı akıl hastanesine yatırmaktan başka çare yoktur. Ancak Temple’ın annesi kızından vazgeçmez. Onu okula yazdırır, dünyaya dahil olabilmesi için çabalar, kızını sürekli yüreklendirir. Makinalara ve hayvanlara karşı büyük ilgi duyan Temple, ‘normal’ insanların cehenneme çevirdiği bu dünyada var olabilmek için var gücüyle çabalar. Onu başarıya götüren en önemli şey ise asla pes etmemesidir. İyi seyirler…

img

Osman Coşkun

Yorumlar

img
Site Logo

Ben Osman Coşkun. Yazmak ve gezmek benim için hayatın kendisi. Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek, farklı kültürleri deneyimlemek, beni heyecanlandıran ve ilham veren bir tutku. Muharrirseyyah.com'da, seyahat tutkumu paylaşarak insanları gezip görmeye teşvik etmek ve yolculuklarına rehberlik etmek istiyorum. İçeriklerimde, deneyimlerimi, gezi ipuçlarını, seyahat önerilerini ve kişisel hikayelerimi aktarıyorum. Sizleri, yazılarımda yer alan dünyayı keşfetmeye davet ediyorum. Her adımda yeni bir macera, yeni bir keşif ve unutulmaz anılar var. Haydi, yazın ve gezin, dünyayı keşfetmek için benimle birlikte yola çıkın!

İletişim Bilgileri

Keşan Merkez EDİRNE/KEŞAN

osmancoskun@muharrirseyyah.com 0542 714 51 86